Kurumsal ritim atölyesi

 

Kurum çalışanlarının yoğun iş temposundan ve stresinden uzaklaşmak için belirlenmiş olan zamanlarda bir araya gelerek hem rahatlamalarını ve hobilerine zaman ayırmalarını hem de bireysel ve kurumsal gelişimlerini desteklemeyi hedefleyen çalışmalardır.

 

Eğitim katılımcılarının eğitmenden aldıkları komutları takım bilinci içerisinde uygulaması ve belirledikleri hedefe, ritme ya da kompozisyona ulaşması çalışmalarıdır.

 

Bu çalışmalar sadece kişinin kendi gelişimine olanak sağlamaz aynı zamanda iletişim, takım çalışması, motivasyon, hedef belirleme & sonuç alma, liderlik, disiplin, uyum ve yaratıcılık gibi konularda da hem bireylerin hem de kurumların gelişmesine olanak sağlar.

 

Eğitmenin hem profesyonel bir müzisyen hem de kişisel gelişim eğitimleri konusunda uzman bir eğitmen olması kurumsal ritim atölyesinin özellikle bireysel ve kurumsal gelişim için de son derece yararlı olmasını sağlamaktadır.

 

Çalışmalar sonrasında kurumlar kendi basit ritim konserlerini verecek düzeye getirilirler ve hazırlanacak olan şovla bunu katılımcılarına sunarlar.

 

Kurumsal ritim atölyesi çalışmalarında genellikler Tumba, conga, cajon, darbuka, djembe, marakas, tamburin gibi müzik aletleri kullanılmaktadır.

 

Eğitim içeriği

  • Konsantrasyon çalışmaları

  • Nota değerleri

  • Metronom

  • Perküsyon / Vurmalı Çalgıların tanıtımı ve kullanım alanları

  • Temel ritim bilgileri

  • Dünyadan ritim örnekleri ve uygulamaları

 

 

Eğitmen / Engin Sezgin

1989 yılında Ankara’da başlayan profesyonel müzik hayatı halen İstanbul’da Topkapı Orkestrası’nda devam etmektedir. 25 yılı aşkın süredir birçok solist ve grupla çalışmış olan Sezgin, orkestra ile birlikte aldığı sahne çalışmaları dışında kurumlara ritim atölyesi çalışmaları yapmaktadır. Vurmalı çalgıları kurumsal eğitimlerde ilk kullanan eğitmenlerden biri olan Sezgin, kişisel gelişim eğitimleri konusundaki bilgi ve tecrübelerini vurmalı çalgılar konusundaki bilgi ve deneyimleri ile birleştirmekte ve ritim çalışmalarını çok daha etkili bir kurumsal eğitim platformuna çevirmektedir.