Kitaplarımız

PARDON DEDİK

Sokak Kitapları Yayınları, Ekim 2013

 

Liderlikle ilgili tüm kitaplar başarılı bir lider olmanın yollarını anlatırlar. Oysa iş dünyası başarısız lider örnekleriyle doludur. Pozisyon ya da makam sahibi olmanın iyi bir lider ya da yönetici olabilmek için yeterli şart olduğunu düşünen lider ya da yöneticiler, insan yönetimindeki başarısızlıklarıyla kurumlar ya da insanlar için ne kadar büyük bir tehlike olduklarının farkında değillerdir. Bu kitap, başarılı liderlik özelliklerini değil, beceriksiz liderlerin, yönettikleri insanların hayatlarını olumsuz yönde nasıl etkilediklerini anlatan bir kitaptır. 

 

Beceriksiz liderlerin aldıkları kararların ya da insan yönetimindeki zafiyetlerinin, insanları derinden nasıl etkilediklerini anlatan bu kitap tamamıyla gerçek örnekleri mizahi bir dille ele almıştır. Önemli olan kurumlara liderlik ile ilgili sürekli eğitimler vermek değildir. Asıl mesele doğru pozisyonlara doğru insanları getirmektir. Bu tür eğitimlerle tabi ki çalışanları üst pozisyonlara hazırlayabilirsiniz. Ancak bu pozisyonlara bu kitabın içerisinde yer alan örnekleri oturtursanız vermiş olduğunuz eğitimler hiçbir işe yaramayacaktır. Çalışanlar eğitimleri değil şirkette bu pozisyonlarda yer alma şansını yakalamış örnekleri dikkate alacaklardır. Düşünün. Bu eğitimlere katılan çalışanlar genellikle "lütfen bu eğitimleri önce üstlerimize verin" derler. Düşündürücü, eğlenceli ve samimi bir kitap.

 

Okuyun. Tamamıyla aynı fikirde olacağınıza eminim.

PATRON PARDON

Akademi Kültür Sanat Yayıncılık, Şubat 2007

 

On yıldan fazla süredir yönetici pozisyonunda çalışıyorum ama öğreneceğim daha çok şey var. Ben öğrenmeye hevesli, idealist olduğuna inanan ve çok okuyan bir yönetici adayıyım. Biraz daha ileri gideyim; lider adayıyım. Ama bu kitapta yaşadığımı söylediğim hataları ne yazık ki ben de yapıyorum. Dedim ya, daha bir yönetici değilim. Mesela, ben daha kapımı şoförüme açtırmayı başaramadım. (Hoş benim daha şoförüm olmadı ama...) Ya da İdari İşler Müdürü'nü evimin boyasını nasıl yapılması gerektiği hakkında bir projede görevlendirmedim. Eşimi şirket arabası ile altın günününe göndermedim. Gördünüz mü, daha çok yolum var...